Dead by Daylight İncelemesi

53 Gösterim
0

Dead by Daylight incelemesi, oyun severlerin oldukça merak ettiği konulardan birisidir, kısa zamanda oyuncuların ilgisini çekmeyi başaran Dead by Daylight, Behavior Interactice şirketi tarafından geliştirilmiştir. Şirket daha önce birçok macera ve aksiyon oyunu geliştirmiş olsa da oyunları arasında şüphesiz en dikkat çeken Dead by Daylight olmuştur.

Oyunun Mantığı Nedir?

Dead by Daylight incelemesi esnasında göze çarpan ilk detay, oyunun çok oyunculu ya da eşli oynanma imkanının bulunmasıdır. Bu konuda oyunda toplam 5 ana karakter mevcut, karakterlerden 4 tanesi hayatta kalmaya çalışan kişi, 1 tanesi ise 4 karakteri yakalamaya çalışan katil, oyun severlerin istedikleri karakteri seçme şansı vardır, bu sebeple ister katil ister hayatta kalmaya çalışan karakteri oynayabilirsiniz. Oyunda yaklaşık 8 tane jeneratör mevcut, katilden kaçan oyuncuların görevi jeneratörleri katile yakalanmadan çalıştırmayı başarmaktır. Oyunun haritası ise ortalamanın biraz üstünde bir büyüklüğe sahip, bu sayede tekrara düşmeden harita içerisinde gezinmek mümkün.

Dead by Daylight İncelemesi

Dead by Daylight İncelemesi

Oyunda Bulunan Karakterler

Oyun, 5 ana karakter ile oynanıyor olsa da seçim ekranında oyuncuları bekleyen 22 farklı hayatta kalmaya çalışan karakter ve 20 farklı katil karakteri mevcuttur. Oyun severler beğenileri doğrultusunda istediği karakteri seçebilir. Ancak karakter özgünleştirme veya yeni karakter yaratma gibi mekanizmalar oyunda mevcut değildir.

Karakter Yetenekleri

Katilin ve hayatta kalmaya çalışan karakterlerin 3 özel yeteneği mevcut, bu konuda özel yetenekler karaktere özgü, bu sebeple oyun severlerin en işlevsel karakteri seçmesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda oyunda level sistemi mevcut, karakterler 50 level’a kadar geliştirilebilir, karakterler geliştikçe yeni yetenekler ve mevcut yeteneklerin etkileri artmaktadır. Bu durumda oyun severlerin stratejik bir planlama ile yetenek geliştirmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Karakter Eşyaları

Dead by Daylight incelemesi esnasında göze çarpan farklı bir detay da oyunda bulunan karakterler için tasarlanan eşya seçenekleridir. Söz konusu eşyalar sayesinde karakterler güçlenmektedir, bu sebeple oyuncuların eşya seçiminde de dikkat etmesi katilden kaçabilmek için oldukça önemli. Aynı zamanda tüm bu seçenekler oyun tarzının oluşmasına imkan vermektedir, bu sayede farklı karakterlerle farklı oyun tarzları benimsenebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*