Cyberpunk 2077 Ön Yüklemeye Açıldı

25 Gösterim
0

Uzun zamandır oyun severler tarafından beklenen Cyberpunk 2077 ön yüklemeye açıldı haberleriyle meraklıları detayları araştırmaya başladı. Oyunun piyasaya çıkmasına oldukça kısa bir süre kalırken ön yükleme yapılmasına izin verilen link aktif edildi. Satın almak için Steam veya Epis Game Stores kanallarını kullananlar anlık olarak indirme işlemlerini yapmaya başladı. Oyunun indirme boyutunu merak edenler için ise 57.3 GB şeklinde ortalama boyut vermek mümkün oluyor. Oyunu Playstation aracılığıyla satın alanlar içinde yükleme tarihi 8 aralık olarak ilan edildi. Xbox One, Xbox One X için de yüklemelerin aktif edildiği haberleri geldi.

Nasıl Bir Oyundur?

Sanal bir dünyada geçen oyun zaman olarak 2077 yılında yaşanıyor. Keanu Reeves tarafından canlandırılan karakteri kullanmanıza da izin veriliyor. Oldukça geniş bir alanda geçen oyunun içinde yarısı robot, yarısı insan olan farklı varlıklara karşı da savaşılıyor. Oyunun 10 Aralık tarihinde tamamen indirilebilir duruma geleceği bilgisi resmi şekilde yayınlandı.

Ertelemeler

Oyunun ilan edilen tarihlerde satışa açılmasını bekleyen oyun severler pandemi nedeniyle birkaç kez erteleme ile karşı karşıya kalmak zorunda kaldı. Oyunun ön yüklemesinin birçok platformda aktif hale gelmesi artık herhangi bir erteleme durumunun söz konusu olmayacağını da net şekilde ortaya koyuyor. Oyunun Türkiye tarihinden değişiklik olması da beklenmiyor.

Cyberpunk 2077 Ön Yüklemeye Açıldı

Cyberpunk 2077 Ön Yüklemeye Açıldı

Oyunun Fiyatı

Türkiye pazarında satışına 10 Aralıkta başlanacak olan oyunun farklı fiyatlandırmaları bulunuyor:

  • Oyunu PC için almak isteyenler 249 TL,
  • Xbox sürüm isteyenler 468 TL,
  • PlayStation üzerinden almak isteyenler de 549 TL  ödemek durumunda kalıyor.

Farklı platformlarda satın alma rakamları kısmi şekilde değişiklik gösterse de genel anlamda fiyatların bu şekilde olması bekleniyor.

Esprili Açılış Tarihi

Ön yüklemesine başlanan ve oyun severler tarafından denenen sürümü tam olarak indirmek isteyenler için indirme dosyasına tıklandığında “Uykuna geri dön Samuray. Daha 10 Aralık olmadı.” şeklinde bir mesaj ile uyarı veriliyor. Konsollarda oynanır hale gelmesi için verilen Türkiye tarihi 10 Aralık saat 00.00’dır. PC ve Stadia için verilen saatler ise 03:00 olarak belirlendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*