CS:GO ‘Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı’ Hatası ve Çözümü

68 Gösterim
0

Son zamanlarda CS:GO hatası yada hataları epey bir baş ağrıtmaya başladı. Özellikle, bu hatalardan biri ‘Vac oyun oturumunuzu doğrulayamadı.’ hatasıdır. Dünyada önemli bir kitle bu hatayı düzeltmeye çalışıyor. Nitekim çoğu kez de başarısız oluyor.

Elbette ki sadece, bu hatadan bahsetmek yersiz olacaktır. Çünkü şu anda daha birçok çözülmeyi bekleyen ‘Vac’ hataları bulunuyor. Bunların bir bölümünün çözümü varken bir bölümünün çözümü hala muammadır.

Denildiği gibi birden fazla ‘Vac’ hatası vardır. Bu hataların kesinlikle Stream veya Vac’tan kaynaklanmadığını bilmek gerekiyor. Genellikle, kullanıcı bazlı ve muhtemelen basit şeylerden sorun kaynaklanıyor.

Yazının devamında, bu basit sorunlardan bahsedilecektir. Hataların çözümlerini gördükten sonra aslında ne kadar basit çözümler gerektiğini anlayacaksınız. Bu sayede sizde bundan sonra süreçte bir sorunla karşılaştığınızda kendiniz çözeceksiniz.

Olası CS:GO Hatası Listesi

Çoğunlukla CS:GO hatası nedenleri çok çeşitli olabilir. Fakat daha önce denildiği gibi bu hatalar, genel anlamda kullanıcının sisteminden kaynaklanıyor. Oyun oturumunu doğrulayamama da sistem kaynaklıdır.

Olası CS:GO hatası şunlardır;

  • Vac oyun oturumunuzu doğrulayamadı
  • Bağlantınız Vac tarafından kesilmiştir: Güvenli sunucuda oynayamazsınız.
  • Ağ bağlantı hatası: Lütfen bağlantınızı kontrol ediniz.
  • Oyun Stream dışında güvensiz bir modda veya insecure modunda açtınız. Oyun dosya imzalarınız onaylanmayacaktır. Hile korumalı sunuculara giremezsiniz.

Hataların bir nedeni sistem hataları olmak ile birlikte diğer gizli nedeni hilelerdir. Bazı kullanıcılar, tıpkı Pubg’de olduğu gibi hileye başvuruyorlar. Bu da anti hile hatasına yol açmış oluyor. Böyle bir durumda bazen Valve eşitlik ilkesince oldukça sert kararlar veriyor. Mümkünse hile yapmamaya özen gösterin.

CS:GO Hatası Çözüm Şekilleri

Eğer sizde çeşitli şekillerde CS:GO hatası karşılaşıyorsanız, çözümlere ihtiyaç duyuyorsunuz demektir. Özellikle oyun oturumu doğrulayamama bu sorunlardan en belirgin olanıdır.

Sizde aşağıdaki yüksek çözümlü çözüm seçeneklerine bakarak, sorununuzu çözebilirsiniz. Nitekim belirten çözümler de herkesin anlayabileceği oldukça basit çözümlerdir.

1- Steam Oyun Dosyalarını Doğrulama İşlemi

Eğer yanlışlıkla skin ve texture modify tarzında yazılımsal bir değişiklik yaptıysanız, orijinal dosyalar gerekiyor. Bunu yapmak için ilk önce Steam dizinde userdata isimli klasörü silmeniz lazımdır. Sonrasında Steam’i başlatın. Sırasıyla kütüphane > oyunlar > CS:GO sağ tıklayıp özellere tıklayınız.

Sonrasında gelen panelden yerel dosyalar > oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğini seçin. Sıfır dosyalar yüklenecektir. Böylece CS:GO hatası karşılaşma olasılığı düşecektir.

2- Arkaplan Çözümü

Arkaplan çözümü basit ama oldukça etkili bir çözümdür. Steam arkaplanda etkin çalışırken, masaüstünde sağ alt köşede simgesi olur. O simgeye tıklayın ve çıkış yapın. Daha sonra Steam uygulamasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.

Size gelen soruya evet diye cevap verin. Bunu korkmadan yapabilirsiniz, çünkü herhangi bir problem olmayacaktır. Şimdi oyuna giriş yapabilir ve sorunsuzca oynayabilirsiniz.

3- Çakışan Programları İptal Etme

Şimdide sırada CS:GO hatası çözümlerinden bir diğeri vardır. Popüler bazı programlar, Steam ile çalışma yapıyor. Çoğunlukla da “Bilgisayarınızdaki bir problem Vac çalışmasına engel oluyor.” şeklinde mesaj alınır.

Mümkünse; PowerShell, CCleaner, Sandboxie, Process Hacker Hypervisors, Dll İnjectors programlarını kaldırın. Bu yazılımları kaldıramıyorsanız, en azından bir süreliğine devre dışı bırakın.

4- İnce Ayarlar İle Çözüm

Şunu unutmamak gerekiyor ki Steam’i yönetici olarak çalıştırırsanız, bir adım önde olursunuz. Ayrıca ince ayarla ile çözümler de arayabilirsiniz. Bunun için Steam’e sağ tıklayın. Sırasıyla özellikler > başlatma seçenekleri > novid > high > console > clientport 27006 yapın. Bunun yanında işlemcinin aşırı ısınmasına dikkat ediniz. Aksi durumlarda hatalarla karşılaşırsınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*