CS GO Ücretli ve Ücretsiz Versiyon Arasında Ne Fark Var?

414 Gösterim
0

CS GO oyunu 21 Ağustos 2012 yılında piyasaya sürülmüş olan Valve firmasına ait olan bir birinci şahıs nişancı oyunudur. İlk olarak bir Half Life modu olarak ortaya çıkmış olan oyun daha sonra 8 Kasım 2002 yılında Valve tarafından piyasaya sürülmeye başlamıştır. CS GO ücretli ve ücretsiz versiyonlara sahiptir

Counter Strike Global Offensive Oyunu Nasıl Oynanır?

Counter Strike oyun serinin önceki oyunları olduğu gibi Global Offensive, görev tabanlı çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular ilk olarak görevleri tamamlama ya da düşman takımı yok etme için teröristler ya da terörle mücadele ekibi ekiplerinden birini seçerler.

Mesela, yıkım haritalarında (de_) teröristler bomba kurarak patlatmaya çalışırken, terörle mücadele bombanın kurulmasını engellemeye ya da kurulmuş olan bombayı imha ederek patlamayı engellemeye çalışmalıdır. Global Offensive’e serinin önceki oyunlardaki görevlere ek olarak silah yarışı (arms race) da denilen bir mod eklemiş, bu mod ile birlikte Counter-Strike haritalarının yanında değişik haritalar da oyuna dahil edildi.

Serinin önceki oyunlarda olduğu gibi, bir tur görevlerin tamamlanması ile ya da düşman takımın imha edilmesi ile sona ermektedir ve yeni bir tur başlamaktadır. Tur bitmeden ölen kişiler, dirilmek amacıyla turun bitmesini beklemelilerdir. Oyuncular önceki turdaki düzeyine göre alacağı para ile silah ve ekipman satın alma olanağı doğmaktadır.

Counter Strike Global Offensive Ücretli ve Ücretsiz Sürümleri Nelerdir?

Bilindiği üzere Counter Strike Global Offensive oyunu Valve firmasına ait Steam uygulaması üzerinden indirilebiliyor. Daha önceden belli bir fiyata sahip olan oyun artık ücretsizmiş gibi gözüküyor. Esasen bu durum daha karışık.

Bir vakitlerin popüler oyunu Counter Strike Global Offensive, Steam platformunda ücretsiz olarak satışa sunuldu. Tabi ki tam anlamı ile değil.

Uzunca bir zamandır Steam platformunda ücretsiz olan oyunlar bazen tamamen ücretsiz olarak satışa sunuluyor ya da kısa bir süreliğine ücretsiz oluyorlar. Valve ise değişik bir yola giderek CS GO oyununu çevrimdışı bir biçimde ücretsiz yaptı. Peki, ne demek oluyor bu? Gelin ayrıntılara inelim.

Aslında CS GO oyunu hem ücretsiz hem ücretli olarak sunuluyor. Ücretsiz sürüm yine eskisi gibi 25 Türk Lirasından satılıyor ve klasik özellikleri sunuyor. Ücretsiz sürüm alan bir kişi ise sadece botlarla çevrimdışı maçlar oynayabilmekte. Ve GO TV üzerinden yayınlanan maçları seyredebiliyor.

Oyunu Satın Almalı mı?

Yani oyunu ücretsiz olarak satın alındığında tam olarak sizin olmakta. Fakat çevrimiçi maçlar, rekabetçi, rütbeli ve özel maçlar gibi pek çok özellik yok. Bu çoğu kişi için yararlı olmasa bile en azından oyunu denemek isteyenler için yararlı olacaktır.

CS GO ücretsiz bir şekilde satın almak için Steam platformu tercih edilmelidir. Oyunu test ettikten sonra oyunu satın alıp bütün nimetlerinden faydalanmayı ihmal etmeyin.

Counter Strike Global Offensive Oyun Modları

Counter Strike Global Offensive oyunu Steam üzerinden satılıyor. Steam üzerinde CS GO klasik oyunu dışında bazı yan oyun eklentileri de mevcut. Bu eklentiler Steam platformu üzerinden yine ücretli olarak satılıyor.

Bu modları şu şekilde listelemek mümkün;

  • Ücretsiz versiyon
  • Tam Sürüm
  • Complete Paket
  • Valve Complete Paket

Görüldüğü üzere Steam üzerinden CS GO oyununu satın alırken Valve tarafından sunulan çeşitli kampanyalar mevcut. Tam sürümü satın almak için 25 Türk Lirası vermek gerekiyor. Valve firmasının tüm oyunlarının sunulduğu Complete Paket ise indirimle 125 TL üzerinden satılıyor. Kampanyaları kaçırmadan satın alarak indirimlerden yararlanmak gerekiyor. Bu anlamda Steam üzerinde sürekli indirimler yapılıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*