CS GO Rekabetçi Modunda Kazanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

14 Gösterim
0

CS GO rekabetçi modun da başarılı olmak isteyen oyuncuların sayısı epey fazladır. Bu bağlamda CS GO rekabetçi modu oyuncuların seviyelerini belirlemek için tasarlanmış bir oyun modudur. Bu modda oyuncular yeteneklerine göre oyun içerisinde belirlenen liglere yerleştirilmektedir.

Bu sayede oyuncular kendi yetenek seviyelerindeki oyuncularla eşleşir. Haksız rekabetin önüne geçebilmek ve oyuncular arasında hırs dinamiği sağlamak adına tasarlanan bu mod, oyuncular tarafından en çok oynanın oyun modudur. Aynı zaman da CS GO oyununun temel oyun modudur.

CS GO Rekabetçi Modunda Nasıl Başarılı Olunur?

CS GO FPS oyunlarından bir tanesidir. Bu bağlamda FPS oyunları çevrimiçi gerçek kişiler arasında oynanır. Bu durum oyuncular arasında rekabete neden olmaktadır. Doğal olarak oyuncular arasında CS GO rekabetçi modun da nasıl başarılı olunur, başarılı olmak için neler yapmak gerekir gibi sorulara neden olmaktadır.

Oyuncuların yapması gereken ilk şey bolca pratiktir. Oyuncu ne kadar çok oynarsa o kadar kendini geliştirecektir. Bu anlamda oyuncuların belirli bir süre sonra yüksek liglere yerleşmesi muhtemeldir. Ancak rekabetçi modunda başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken başka hususlarda vardır. Bu anlamda oyuncular kendi oyun ayarlarını belirlemelidir.

Her oyuncu için kişisel ayarların bulunması, oyun tarzının oluşmasında oldukça etkilidir. Oyun ayarları içerisinde ses ayarları, görüntü ayarları, fare hassasiyet ayarları vb. gibi oldukça ayar seçenekleri mevcuttur. Standart ayarlarla oynayan oyuncular kendi oyun tarzlarını oluşturamadıkları gibi rekabetçi modunda da başarı sağlamaları oldukça zordur.

CS GO rekabetçi modunda başarı sağlamak isteyen oyuncular mutlaka aim haritalarını da oynamalıdır. Aim haritaları oyuncunun fare kontrolünü geliştirecektir. Tüm bunlara ek olarak oyuncular mutlaka profesyonel oyunları izlemelidir. Bu oyunlar içerisinde uygulanan taktikleri, oyuncuların oyun tarzlarını analiz etmeli ve kendi oyun tarzını oluştururken bunlardan yararlanmalıdır.

CS GO Rekabetçi Modunda Kazanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

CS GO Rekabetçi Modunda Kazanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

CS GO Rekabetçi Modunda Uygulanabilecek Taktikler Nelerdir?

CS GO rekabetçi modun da uygulanabilecek birçok taktik mevcuttur. Bu taktikler içerisinde uzman oyuncular tarafından kullanılan taktikler ön plana çıkmaktadır. Ancak başarılı oyuncular her zaman kendi stratejilerini oluşturan oyunculardır. Bu bağlamda oyunculara ilham vermesi için genelde kullanılan CS GO rekabetçi modunda kullanılan taktikler şunlardır;

-CT Takımında oynuyorsanız bomba kurma alanlarını koruyun.

-Rakip Takımı Görmeden Asla Rushlamayın.

-En İyi Kullandığınız Silahlarla Oynayın.

-Takım Arkadaşlarınızın Moralini Bozmayın.

-Rekabetçi Modlarına Emin Olduğunuz Takım Arkadaşlarıyla Girin.

-Bilmediğiniz Haritalarda Rekabetçi Modu Oynamayın.

-Takım Arkadaşlarınıza İnfo Verin.

-Smoke ve Flash Bombalarını Mutlaka Kullanın.

-T Takımında Oynuyorsanız Bomba Kurma Görevlerine Odaklanın.

-Paranızı Gereksiz Silahlar Alarak Harcamayın.

-Klavye ve Fare Ayarlarınızı Özelleştirin.

-Oyuna Girmeden Önce Mutlaka İnternet Hızınızı Kontrol Edin.

CS GO rekabetçi modu oyuncuların yetenek seviyelerini belirlediği ve kendi yetenek seviyelerindeki oyuncularla eşleşme imkânı sağladığı için yukarıdaki hususlara dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

CS GO Rekabetçi Modunda ve Diğer Modlarda Kullanılan Oyun Terimleri Nelerdir?

FPS oyunlarında kullanılan oyun terimleri mevcuttur. Kullanılan bu terimler oyun hakkında bilgi verir. CS GO rekabetçi modun da ve diğer modlarda kullanılan oyun terimleri kullanılmaktadır. Oyuncular açısından bu terimlerin bilinmesi oldukça önemlidir. CS GO rekabetçi modunda ve diğer modlarda kullanılan terimler şunlardır;

 • Save: Kullanılan silahların diğer tura taşınması için ölmemek.
 • Eco Round: Paranın idareli kullanılması ve gereksiz silah satın alınmaması.
 • Lit: Rakip takım oyuncularının sağlık durumunun ne olduğunu belirtmek için kullanılır.
 • Ace: Tek bir kişinin tek başına rakip takım oyuncularını öldürmesidir.
 • GH: Good Half anlamına gelmektedir. Mevcut turun başarılı geçtiği anlamına gelir.
 • NS: Nice Shot anlamına gelmektedir. Oyuncunun rakip oyuncuyu iyi vurduğunu belirtmek için kullanılır.
 • Wall Bang: Rakip oyuncunun bir nesnenin arkasında olduğu varsayılarak, nesnenin taranmasıdır.
 • Nade Stacking: Birden fazla bombanın art arda atılması anlamına gelir.
 • Stack: Tüm takım üyelerinin tek bir noktaya toplanmasıdır.
 • Boost: Takım arkadaşları ile beraber yapılan görev anlamına gelir.
 • Bait: Rakip takım oyuncularını pusuya düşürmek anlamına gelir.
 • Drop: Silahın yere atılması anlamına gelir.
 • Ninja Defuse: Terörist takım fark etmeden bombayı imha etmek anlamına gelir.
 • Rush: Takım üyelerinin belirlenen noktaya hızlıca gitmesi anlamına gelir.
 • Walk: Shift tuşuna basılarak yapılan sessiz yürüyüşlerdir.

CS GO oyunun da kullanılan bu terimlerin bilinmesi oyuncuların oyun hakkında bilgi sahibi olabilmesi açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu terimlerin oyun esnasında bilgiler veriyor olması oyunun kazanılması hususunda da oldukça önemlidir.

CS GO Rekabetçi Modunda Kazanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

CS GO Rekabetçi Modunda Kazanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

CS GO Rekabetçi Modu Neden Önemlidir?

FPS oyunlarının doğasında oyuncular arasında gelişen rekabet durumu yatar. Bu durum oyuncuların oyundan keyif almasına ve bir amaçlarının olmasına imkân sağlar. Bu bağlamda CS GO rekabetçi modun da gerçekleşen alevli karşılaşmalar tam olarak bu duruma hizmet eder. Rekabetin oldukça üst seviyelerde olduğu CS GO oyununda rekabetçi modu vazgeçilmez bir unsurdur. Bu manada rekabetçi modu oyuncuların sürekliliğini de sağlamaktadır. Oyun esnasında yapılan bolca pratikler, oyun üzerine geliştirilen stratejiler, oyuncuların başarılı olmak için çaba sarf etmeleri gibi durumların tek nedeni rekabetçi modudur. Çünkü rekabetçi modu aynı zamanda bir ödüllendirme sistemidir. Oyuncular kendilerini geliştirdiklerinde üst liglerde oynamaya kazanır. Bu durum oyuncuların emeklerinin bir amaca hizmet ettiğini gösterir. Tüm bunlar ışığında rekabetçi modu oyunun temelini oluşturan moddur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*