Crysis Remastered Sistemi Gereksinimleri

16 Gösterim
0

Uzun yıllardır revaçta olan ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanmış olan Crysis oyununun, yakın zamanda remastered versiyonu çıkıyor ve hakkında merak edilenlerin başından Crysis Remastered sistemi gereksinimleri geliyor. Yenilenmiş bir arayüze sahip olan oyunda, yeni ve gelişmiş dinamikler ile beraber günümüz teknolojileri ile bezenmiş grafiklere de yer verilmiş.

Dört oyunluk bir seri olan Crysis hakkında, son günlerde en çok merak edilen Crysis Remastered sistemi gereksinimleri oluyor. Çünkü oyunun ilk çıkan sürümünün yenilenmiş versiyonu olan remastered versiyonu, yakın zamanda piyasaya sürülecek ve hikaye anlamında değişiklikler olmasa da, grafikler anlamında büyük değişimler yaşayacak.

Ayrıca ilk çıkış yaptığı tarih olan 2007 yılında büyük başarılar elde eden oyun, çıkış yaptığı yıl içerisinde en iyi grafiklere sahip oyun ödülünü de almıştı.

Yani yeniden çıkış yapacak olan oyunun, ekran kartlarını zorlayacak grafiklere sahip olması ve işleyiş bakımından da eşsiz olması bekleniyor. Bu da oyuna olan ilgiyi ve merakı giderek artırıyor.

Ayrıca yapımcı firma, ilk oyunun yenilenmiş versiyonunu yaptıktan sonra diğer iki oyunun da yeni versiyonlarını yapmayı düşündüklerini oyuncular ile geçtiğimiz dönemlerde paylaşmıştı. Yani yeni bir Crysis oyunu yerine, yenilenmiş yüzü ile eski oyunlar tekrar piyasaya sürülecek gibi gözüküyor.

Crysis Serisinin Yapımcısı

Crytek isimli firma tarafından oluşturulan ve Electronic Arts tarafından piyasaya sürülen Crysis serisi, her oyunu ile büyük başarı yakalamış ve uzun dönemler boyunca adından başarılı bir şekilde söz ettirmiştir. Bu da oyunun popülaritesini ve oyuncu sayısını giderek artırmış ve oyunu günümüzde dahi oynanır kılmıştır.

Oyunun hala birçok kesim tarafından oynanıyor olmasının temelinde ise, başarılı ve gelişmiş grafikleri, dikkat çekici hikayesi ve duygusal ama bir o kadar da haz veren sahneleri yer alıyor. Ayrıca oyunda Türkçe seslendirmeler oluşu ve çeşitli mizahi kısımlarında Türkçe olarak seslendiriliyor oluşu, oyunu ülkemizde de popüler hale getirmiş.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, yeni çıkacak oyunun hikaye ve dinamik bakımından benzer özellikle göstermesi beklenirken, grafikler bakımından büyük başarı yakalaması düşünülebilir. Yani yakın zamanda çıkacak olan Crysis Remastered sistemi gereksinimleri, sistemleri bir hayli zorlayacak.

Crysis Remastered Sistemi Gereksinimleri

Crysis Remastered Sistemi Gereksinimleri

Oyunun Hikayesi

2007 yılında çıkan Crysis oyunu, çıkış yaptığı yıl büyük ilgi görmüş ve özellikle de Türk oyuncular tarafından adından sıklıkla söz edilmişti. Bunun temel sebebi ise, o dönem herhangi Türkçe altyazılı bir oyun dahi bulunmazken, Crysis oyununun Türkçe dublaj ile piyasaya sürülmüş olmasıydı. Oyuncuların oyuna olan hayranlığının bir diğer nedeni ise, oyunu çıkaran şirketin, kurucu ortakların iki Türk kardeş olmasıydı. Oyunun hikayesi ise oldukça başarılı ve etkileyiciydi.

İlk oyunda ve yenilenmiş olacak olan oyundaki hikaye, Çin yakınlarında araştırma yapan ve büyük bir buluşa imza atmak üzere olan Amerikalı arkeolojistlerin Kore askerli tarafından kaçırılması ve başlarından geçen olaylardan oluşmaktaydı.

Oyunun devamında kaçırılan kişiler için bölgeye özel harekat birimleri gönderilmekte ve kişileri kaçıranların aslında Koreliler değil, bir çeşit uzaylı varlıkla olduğu anlaşılmaktaydı.

Bu da oyunu oldukça ilginç bir hale getirmekte ve devamında oyunu çok daha çekici olaylar gerçekleşmekteydi. Serinin ikinci oyununda ise, gene aynı uzaylılar tarafından yayılan bir virüs konu edilmekte ve olaylar New York şehrinde geçmekteydi.

Yakın zamanda çıkacak olan ve sistemleri zorlayacak Crysis Remastered sistemi gereksinimleri ile adından söz ettirmeye başlayan yeni oyunda da, hikayede bir değişiklik yapılmaması ve aynı mantık ile devam etmesi bekleniyor.

Seride Kaç oyun Yer Alıyor?

İlk çıkışını 2007 yılında yapan ve geniş çevrelerce büyük ilgi gören Crysis serisi, birbirinin devamı niteliğindeki hikayesi ile sağlam bir başarı elde etmeyi başarmıştı. Fakat oldukça popüler olan bu oyunun fişi, ansızın çekilmiş ve serinin devamı gelmeyeceği açıklığa kavuşmuştu. Üstelik bu konu hakkında da birçok teoriler ortaya atıldı.

Bugüne kadar çıkmış olan Crysis serisine ait oyunlar ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Crysis,
  • Crysis Warhead,
  • Crysis 2,
  • Crysis 3.

Bu oyunlar dışında yenilenmiş olan versiyon da yakın zamanda piyasaya çıkacak, fakat oyunda hikaye bağlamında herhangi bir değişiklik olmayacak.

Crysis Remastered Minimum Sistem Özellikleri Neler?

Yakında çıkacak olan ve yüksek düzeyde sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan Crysis Remastered, orta segment özelliklere sahip bilgisayarlarda da rahatlıkla oynanabilir olacak. Fakat oyundan tam anlamıyla keyif alabilmek ve görüntü kalitesini doruklarda yaşamak için, önerilen sistem gereksinimlerini karşılamak gerekiyor.

İşte minimum Crysis Remastered sistemi gereksinimleri;

  • Intel(R) Core(TM) i5-3450 / AMD Ryzen 3,
  • 8 GB RAM,
  • NVIDIA GeForce GTX 1050 TI /AMD Radeon 470,
  • 20 GB disk alanı,

Eğer sizde bu özellikleri karşılayan bir sisteme sahipseniz, rahatlıkla Crysis Remastered oyununu oynayabilirsiniz.

Crysis Remastered Sistemi Gereksinimleri

Crysis Remastered Sistemi Gereksinimleri

Oyun için Önerilen Sistem Gereksinimleri Neler?

Yakın bir tarihte çıkış yapması beklenen Crysis Remasterede oyununun, minimum sistem özelliklerinde değil de, önerilen sistem gereksinimlerine sahip bilgisayarlarda oynanması önerilmektedir. Bunun nedeni ise, yenilenecek olan grafikleri sonuna kadar deneyimleyebilmek ve daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilmektir.

Oyunu maksimum özelliklerde oynamak için sahip olmanız gereken işlemcinin Intel(R) Core(TM) i5-7600K veya üstü / AMD Ryzen 5 veya üstü olması ve ekran kartının da NVIDIA GeForce GTX 1660 TI / AMD Radeon Vega 56 emsali olması önerilmektedir. Ayrıca RAM düzeyinin de minimum 16 olması, oyunu akıcı ve rahat bir şekilde oynamanız için büyük önem taşımaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*