Call of Duty Warzone Ücretsiz Oyunu

29 Gösterim
0

Call of Duty oyun serisi uzun yıllardan beri FPS oyun piyasasını domine eden oyunlar arasında yer alıyor. Normalde futbol oyunları her yıl ortalama bir oyun çıkarırlardı ancak FPS piyasasında ilk kez bunu yapan Call of Duty serisi oldu. Oyunun geliştiricileri arasında çeşitli firmalar mevcuttur. Bu aralar Call of Duty Warzone ile gündemde kalmaya dev

Bu firmaları şöyle sıralayabiliriz;

 • Activision
 • Treyarch
 • Sonsuzluk Totemi
 • Nokia

Görüldüğü üzere oyunun geliştirici firmaları arasında kaliteli oyun firmaları yer almaktadır. Oyunun grafikleri ve oynanış dinamiklerine de bakılacak olursa bu durum kolayca anlaşılır. Oyun ilk kez 2003 yılında piyasaya çıkmış olup şu ana kadar toplam on altı ana oyun piyasaya sürülmüştür.

İlk üç oyunda İkinci Dünya Savaşı konu edilmiş olup dördüncü oyunla modern zamanlara geçilmiştir. Beşinci oyun İkinci Dünya Savaşına dönmüş olup Black Ops oyunlarında Soğuk Savaş dönemleri konu edilmiştir.

Call Of Duty Warzone Oyunu Nasıl?

Call of Duty Warzone, Xbox One, Play Station 4 ve PC platformları için piyasaya sürülmüş bir battle royal yani savaş arenası oyunudur. Fortnite ve PUBG gibi oyunlara benzemektedir. Oyun aslında Call Of Duty Modern Warfare oyununun eklentisidir ama ücretsiz olarak da oynanabilir.

Call of Duty serisinin son oyunu Modern Warfare piyasaya çıkalı beş ay oldu. Hem senaryo, hem çoklu oyuncu (multiplayer) içeriği ile fazlaca beğeni toplayan ve çok fazla oyuncu tarafından oynanan oyun için bir battle royale (savaş arenası) modu hazırlandığı sır bilgi değildi. Son vakitlerde artan sızmalar sonrası resmi duyuru geldi ve sonunda Call of Duty: Warzone piyasaya sürüldü.

Warzone Oyunu Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone oyununun sistem ihtiyaçları oyunun Modern Warfare oyunun bir parçası olması itibarıyla Call of Duty: Modern Warfare ile aynı seviyede olduğunu söylemek mümkün. Bu şekilde şu küçük notu da paylaşmak gerekir. Modern Warfare’a sahip olanlar 15 – 25 GB depolama alanı bir güncellemeyle Warzone’u oynamaları mümkün fakat olmayanların Warzone için 80 – 100 GB depolama alanı arası bir indirme yapması gerekli.

Yapımcı şirketi beş değişik seviye için açıkladığı sistem ihtiyaçları şöyle:

 • minimum
 • AMD FX-6300 işlemci ya da Intel Core i3-4340
 • AMD Radeon HD 7950 ekran kartı ya da NVIDIA GeForce GTX 670/1650
 • 8 GB bellek
 • Önerilen Sistem Gereksinimleri
 • AMD Ryzen R5 1600X işlemci ya da I Intel Core i5-2500K
 • AMD Radeon R9 390/RX 580 ekran kartı ya da NVIDIA GeForce GTX 970/1660
 • 12 GB bellek

Bu özellikler genel bir oynanış için gerekli olan özelliklerdir. Eğer ki oyun 4K seviyesinde Intel Core i7-9700k, NVIDIA GeForce RTX 2080 Super ekran kartı da gerekiyor. Bu seviyeler oldukça üst seviyeler olup bu özelliklere sahip bir bilgisayarı almak için en az on bin lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bu anlamda genel kullanıcılar için aslında önerilen sistem gereksinimleri genel oynanış için gereklidir.

Call Of Duty Warzone Oyunu Oynanış

Oyunu Call of Duty: Modern Warfare oyununun bir parçası şeklinde düşününce akla aynı soru geliyor: “Bu oyunu oynamak için Modern Warfare oyununu satın almam gerekiyor mu?” Bu sorunun yanıtı net olarak hayır demek mümkün. Call of Duty: Warzone oyununu oynamak için Modern Warfare satın almak gerekmiyor. Modern Warfare varsa Warzone’a oyun içinden ulaşmak mümkün lakin Modern Warfare’ı hiç satın almadı iseniz da Warzone’u hem Battle.net, hem de PlayStation Store, hem Xbox Store’dan ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*