Call of Duty Black Ops Cold War Tanıtımı

9 Gösterim
0

Dünyada Call Of Duty: Black Ops Cold War tanıtımı içerikleri takip ediliyor. Serinin yeni oyunu için, şimdiden oyun severler geri sayıma başladılar. Oyunun çıkış tarihi ile ilgili resmi duyurunun 26 Ağustos 2020’de yapılacağı açıklanmıştı. Öyle de oldu ve çıkış tarihi yapımcı firma tarafından açıklandı.

Kasım ayının ortalarında piyasada resmen olacak bu fenomenin, çok ses getireceği düşünülüyor. Oyunun Cold War olan bu versiyonu Black Ops’un devamı niteliği taşıyor. Adından da anlaşılacağı gibi soğuk savaş sizleri bekliyor. Üstelik bu bir de Call Of Duty farkıyla sizlere anlatılacak.

Oyunun oynanış videoları, şu sıralar internette elden ele dolaşıyor. İnsanlar bu kısa oynanış videolarından bile çok etkilenmişler. Yapılan yorumlar son derece olumlu gözüküyor. Ortak geliştiriciler Treyarch ve Raven Software görünüşe göre şimdiden iyi iş çıkarmışlar.

Bunun yanında, oyunun IW 8.0 motoruyla hazırlandığını söylemekte fayda var. Bu motorun birçok sürümü bulunuyor. Hatırlanacağı üzere bu oyun motoru oyunun daha önceki sürümlerinde de kullanılmıştı. IW 8.0 ise hem oynanabilirlik hem de görsel kalite açısından mükemmele yakındır. Daha önce Modern Warfare isimli versiyonda da kullanıldı.

Call of Duty Black Ops Cold War

Call of Duty Black Ops Cold War

Call Of Duty: Black Ops Cold War Konusu

Konu anlamında Call Of Duty: Black Ops Cold War tanıtımı şimdi sizlerle. Oyunun konusu gayet heyecan vericidir. Çünkü sizleri, geçmişte yaşanmış bir duruma tüm gerçekliği ile götürüyor. Bunu da sansürsüz bir şekilde apaçık bir şekilde sizlere sunuyor.

Oyundaki isimden de anlaşılacağı üzere, Soğuk Savaş dönemine oyunla gidiyorsunuz. Aslen daha önceleri konuyla alâkalı bir kararsızlık mevcuttu. Vietnam Savaşı mı yoksa Soğuk Savaş mı karar verilemedi. Geliştirici Treyarch ise bu konudaki kararsızlıklarını daha önce belirtmişti.

Son olarak Cold War yani Soğuk Savaş tercih edildi. Bilindiği üzere bu savaşın iki tarafı mevcut idi. Batı bloğu ülkeleri ve doğu bloğu ülkeleri bu iki tarafı oluşturuyordu. Bunun yanında, bu savaşın 1947-1991 yılları arasında gerçekleştiğini söylemek gerekiyor.

Yani tam 44 yıl boyunca bu amansız ve gereksiz savaşın sürdüğü görülüyor. Oyununun da bu döneme çarpıcı bir şekilde yaklaşımı görülüyor. Tanıtım videosunda bir isim, oldukça dikkatleri üzerine çekmişti. O isimde Yuri Bezmenov’dan başkası değildir.

Kendisi eski bir Rus muhbiri oluyor. Ülkeleri psikolojik savaşa ittikleri yönünde söylemleri ile ünlüdür. Oyunun içinde, onun sık sık göreceksiniz. Elbette ki bu ve daha fazlasını çok daha fazlasını Kasım ayında anlayacaksınız.

Call Of Duty: Black Ops Cold War Oynanış

Şimdi Call Of Duty: Black Ops Cold War tanıtımı oynanış ile sürüyor. PS4, Xbox One, PC için piyasaya çıkacak oyunda oyun severleri sürprizler bekliyor. Bu rahatlıkla söylenebilir. Nitekim şu an için, trailer görüntüler aracılığı ile insanlar bilgilere ulaşıyorlar.

Buna rağmen, bu görüntülerden bu sürprizler rahatlıkla anlaşılıyor. Her şeyden önce sizleri tek ve çok oyunculu modlar bekliyor. İster tek başına ister de arkadaşlarınız ile rahatlıkla oynayabilirsiniz. Herhangi bir şekilde modlarda sorun yaşamayacaksınız. Tercih tamamen sizlere aittir.

Bunun yanında elbette ki FPS türünde bir oynanış ile oynuyorsunuz. Call Of Duty’nin zaten değişmeyen özelliklerinden biri de budur. Daha ilk versiyondan itibaren, takip yapanlar bunu en bilenlerdir. Ayrıca FPS yani First Person Shooter olmadan COD düşünülemez.

Treyarch da bunu çok iyi bildiği için, bu konuyu gündeme bile getirmiyor. Bir şeyden daha söz etmek gerekirse o da yaş sınırıdır. 2013 yılına kadar yapımcılar 18 yaş sınırı ile kullanıcılara sunuyordu. Fakat 2013’den sonra bu yaş sınırı 16’ya düştü.

Call Of Duty: Black Ops Cold War Sistem Gereksinimleri

Sistem gereksinimleri Call Of Duty: Black Ops Cold War tanıtımı için önemlidir. Çünkü PC için bu fenomeni oynamak çok ayrı bir zevktir. Nitekim bu fenomeni oynamak için bazı sistem gereksinimlerine İhtiyaç vardır. Mantıken düşük bir sistem oyunun çalışmasına yetmeyecektir. Bu yüzden, ortalama bir sistem en iyisi olacaktır.

Call Of Duty: Black Ops Cold War sistem gereksinimleri şunlardır;

  • Windows 10 işletim sistemi
  • En az İntel Core i3-4340 veya AMD FX-6300 işlemci
  • NVIDIA Geforce GTX 670 veya AMD Radeon HD 7950 ekran kartı
  • 8-9 GB RAM

Eğer bu fenomeni oynamanın tadına varmak istiyorsanız, bazı sistemsel özellikleri tamamlamalısınız. Aksi takdirde oyununuz sisteminizde ya çalışmayacak yada kesik kesik çalışacaktır. Bu yüzden tüm dünyada olduğu gibi bu fenomen için sistemi yenilemelisiniz. Bu da size maddi olarak biraz pahalıya patlayabilir. Nitekim bu oyun için değerdir.

Call of Duty Black Ops Cold War

Call of Duty Black Ops Cold War

Call Of Duty: Black Ops Cold War Çıkış Tarihi

Call Of Duty: Black Ops Cold War tanıtımı kısmında sıra çıkış tarihindedir. Geçen yıla kadar çıkış tarihi ile ilgili net bilgiler yoktu. Herkes Activision firmasının, en azından ay olarak bir tarihi sunmasını bekledi. Nitekim bu hiçbir şekilde mümkün olmadı.

Fakat daha sonraları Activision tanıtım videosunda net şeyler söyledi. Buna göre, oyunun çıkış tarihi 13 Kasım 2020 şeklindedir. Eğer bir olumsuzluk olmazsa bu tarihten itibaren satışlar resmen başlamış olacak.

PS4, Xbox One, PC için resmen oyunun çeşitli platformlarda satışı başlayacak. PS5 ve Xbox Series X için herhangi bir tarihi firma sunmadı. Bu tarihin Kasım ayı gibi kullanıcılar ile paylaşılması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*