Batman: Arkham Knight İncelemesi

7 Gösterim
0

İlk olarak 2011 yılında, Batman: Arkham City olarak karşımıza çıkan Batman serisi, birçok oyundan oluşan ve son olarak Batman: Arkham Knight incelemesi ile karşımıza çıkan eşsiz bir oyundur. Birçok içeriğin yer aldığı serinin, en çok tercih edileni ise 2015 yılında çıkış yapan Batman: Arkham Knight oyunudur. Oyunun, oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilmesinde birçok neden bulunsa da, bu oyunu eşsiz kılan özelliği Batmobile’dir.

Serinin birçok oyununda yer alan Batmobile, Arkham Knight ile bir üst seviyeye taşınmış ve birçok ekstra özelliği oyunculara sağlamıştır. Bu yüzden oyuncuların gözünde Arkham Knight’ın yeri, diğer oyunlardan farklıdır. Ayrıca oyunun sahip olduğu gelişmiş dinamik ve sürükleyici hikayesi de, oyunu eşsiz kılan diğer özellikler arasındadır. Sizde Batman: Arkham Knight incelemesi ile oyunun tüm içerik bilgilerini ve özelliklerini rahatlıkla öğreneceksiniz.

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight

Serinin En İyisi

2011 yılında başlayan Batman serisi, adını en çok Arkham Knight ile duyurmuş ve milyonlarca kişiye ulaşmıştır. Yeni ve gelişmiş dinamikleri ile harika bir oyun hissiyatı sunan Arkham Knight, hikayesi ve oynanışı ile de oyuncuları kendisine çekmiştir. Ayrıca birçok yeni eklentinin eklendiği oyunda, haritalar da genişletilmiş ve içerik sayısı önceki oyunların 2 katı kadar artırılmış.

Tüm bunlarla beraber, birçok görev çeşidinin de bulunduğu oyunda, farklı içerikler de yer alıyor. Sizde tüm bu içeriklere Batman: Arkham Knight incelemesi ile ulaşabilir veya direkt olarak oyunu yükleyerek ulaşabilirsiniz.

Serinin Diğer Oyunları Neler?

Rocksteady Studios tarafından geliştirilen batman serisi, içeriğinde birçok oyun barındıran bir seridir. Birçok platform üzerinde oynanabilen oyun serisi, farklı oynanış şekilleri ile piyasaya çıkmış ve milyonlar tarafından tercih edilmiştir. Serinin son oyunlarından olan Batman: Arkham Knight ise, 2015 yılının haziran ayında çıkış yapmış ve birçok kişinin dikkatini çekmiştir.

Milyonlar tarafından oynanan serinin, diğer oyunları ise şunlardır;

  • Arkham asylum
  • Arkham city
  • Arkham origins

Bunlarla beraber serinin VR versiyonu da bulunmaktadır. Sizde bu oyunlara ulaşmak için çeşitli sağlayıcılardan yararlanabilir veya direkt olarak İnternet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hangi Platformlarda Oynanabilir?

Batman: Arkham Knight incelemesi ile sizde oyuna dair birçok bilgiyi hızlı bir şekilde öğrenebilir ve oyun hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bu yazı ile oyunun dinamikleri hakkında da bilgi edinebilir, hangi platformlar üzerinde oynanabildiğini öğrenebilirsiniz.

Oyunu oynayabileceğiniz platformlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Playstation 4
  • Playstation 5
  • XBOX One
  • Microsoft Windows

Bu platformların tamamında sizde Batman; Arkham Knight oyununu oynayabilirsiniz.

Oyun İçi Oynanış Nasıl?

Birçok yeniliğin bulunduğu oyunda, serinin diğer oyunlarına nazaran çok daha etkileyici ve güçlü hareketler bulunuyor. Üstelik hareket hissiyatının da artırıldığı oyunda, farklı seçenekler ve eklentiler de yer alıyor.

Bütün bunlar karşısında milyonların tercihi olan bu oyun, ayrıca birçok ödülün de sahibi. Başta İngiliz Oyunu Dalında BAFTA Oyun Ödülü olmak üzere Empire Award for Best Video Game oyunu ödülüne de sahip olan oyun, yayıncıların ve Youtube içerik üreticilerinin de sıklıkla tercih ettiği oyunlar arasında yer alıyor.

Keyifli içeriği ve eşsiz oyun dinamikleri ile harika bir oyun deneyimi sunan Batman: Arkham Knight oyununu, sizde ortalama özelliklere sahip bir bilgisayar ile rahatlıkla oynayabilirsiniz. Fakat daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayar kullanarak, oyunun tüm grafiklerine ulaşabilir ve çok daha keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yenilikçi ve Başarılı Dinamikler

Yenilenmiş grafiklerinde de bahsettiğimiz Batman: Arkham Knight incelemesi yazısında, oyun ile ilgili dinamikler hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Birçok yeni dinamik eklenen oyunda, en çok dikkati çeken eklenti ise yenilenen Batmobile aracı.

Yeni dinamiklerin yer aldığı oyunda, dinamiklerin hissiyatı artırılmakla beraber sayısı da artırılmış. Ayrıca güçlendirilen Batmobile ile ekstra dinamikler de eklenen oyunda, vuruş hissiyatında da önemli bir artış söz konusu. Bu sayede oyunculara çok daha keyifli bir dövüş deneyimi yaşatmayı hedefleyen Rocksteady Studios geliştiricisi, bunu aldığı geri dönüşler ile başarmış durumda.

Batman: Arkham

Batman: Arkham

Yeni Batmobile Eklentisi

Serinin en önemli unsurlarından olan Batmobile, ana karakterimizin olmazsa olmazlarından birisidir. Onu şehrin elzem noktalarına hızlı bir şekilde ulaştırmayı hedefleyen bu araç, bununla birlikte çeşitli kabiliyetlere ve yeteneklere de sahiptir. Serinin ilk oyunlarında pek işlevleri olmasa da, Arkham Knight ile Batmobile birçok özellik kazandırılmış ve işlevselliği artırılmış. Eklenen özellikler ve yenilikler ile çok daha keyifli bir deneyim yaşatan Batmobile, oyun hikayesi üzerinde etkili olmasa da, oynanış üzerinde birçok etkiye sahip.

Güncellenmiş Oyun İçi Grafikler

Dönemin teknolojilerine nazaran oldukça gelişmiş bir grafik motoruna sahip olan Batman: Arkham Knight, sahip olduğu geniş renk paleti ve çizimleri ile de oyuncuları kendine çekiyor. Özellikle kaotik bir havaya ve renklere sahip oluşu, oyunun oyuncular tarafından beğenilmesinde etkili oluyor.

Eğer sizde oyunu tam grafiklerinde ve yüksek renklerde oynamak istiyorsanız, ortalama bir oyuncu bilgisayarı kullanabilirsiniz. Bilgisayar yerine XBOX veya Playstation platformlarını da tercih edebilir ve oyunu tüm özellikleri ile beraber oynayabilirsiniz.

Yeni Görevler ve Açık Dünya Eklentileri

Haritaları genişletilen ve daha işlevsel hale getirilen Arkham Knight, içeriğinde birçok yeni görev ve eklenti ile oyuncuları karşılıyor. Önceki oyunlarda olduğu gibi standart görevlerin yer aldığı oyunda, açık dünya eklentileri ve dinamikleri de bulunuyor. Bu sayede oyun, hikayesi dahilinde ilerlerken, serbest olarak oynama imkanını da sizlere tanıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*