Age of Empires 3: Definitive Edition Çıkıyor

21 Gösterim
0

Strateji oyunlarının lideri olan Age of Empires, yeni bir türü ile tekrardan ortaya çıkıyor. Serinin yeni üyesi olacak olan Age of Empires 3: Definitive Edition oldukça dikkat çekecek bir yapıta benziyor. Geliştirici firmanın yapmış olduğu açıklamalara göre Age of Empires 3: Definitive Edition 15 Ekim tarihinde oyuncuları ile buluşacak.

Video oyun sektörü içerisinde en popüler strateji oyunu olarak bilinen Age of Empires, yeni bir tür ile karşımıza çıkmaktadır. Serinin yeni türü olan Age of Empires 3: Definitive Edition yakın bir zaman içerisinde hayranları ile buluşacaktır. Serinin yeni oyunu Definitive Edition tüm hayranlarının heyecanla beklemesine neden olmuştur.

Geliştirici olan ekip bir yandan oyunu geliştirmeye devam ederken yine bir yandan da yeni bir tür ile karşımıza çıkacaklarını açıklamıştı. Serinin yeni oyunu ve herkesin heyecanla beklemesini sağlayan Definitive Edition çok yakın bir tarihte karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Age of Empires oyununun geliştirici ekibi, geçtiğimiz aylarda karşımıza Definitive Edition sürümleri ile çıkmıştı. Bu sürümler orijinal olan oyunun geliştirilmiş bir hali olarak karşımıza çıkartılmıştı. Bu sürümlerde günümüz teknolojisinin oyuna uyarlanmış hali görülmekteydi. Age of Empires 3 oyunu için hazırlanmış olan Definitive Edition da bu temelde bu özellikleri içinde barındırıyor. Ancak oyunun geliştirici ekibi bu sefer, çok daha etkileyici bir Age of Empires deneyimini herkese sunmaya hazırlanıyor.

Age of Empires 3: Definitive Edition Çıkıyor

Age of Empires 3

4K Çözünürlükten Daha Fazla Kalite

Geliştirici ekibin yaptığı açıklamalara göre Definitive Edition, 4k çözünürlüğünün üzerinde bir çözünürlük ile karşımıza çıkacak. Oyun içerisinde aşırı derecede güzel bir görüntü kalitesi yer alacak.

Oyunun geliştirici ekibinin çözünürlük hakkında yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde:

Age of Empires 3: Definitive Edition, son derece kaliteli bir çözünürlüğe sahip olacak. Oyun içerisindeki çözünürlük seviyesi, 4k çözünürlüğünün üzerinde olacak. En iyi şekilde oyunun çözünürlüğünü geliştirmeye çalıştık. Oyuncuların daha çok yeni seriye bağlanmalarını istiyoruz.

Çözünürlük açıklamasını düzgün bir şekilde yapan geliştirici ekip, son derece iddialı gibi durmaktadır.

Oyun İçi Yenilikler

Yeni serinin içerisinde birçok yenilik yer almaktadır. Herkesin merakla beklediği yeni seri, birden fazla yeniliğe kucak açmış durumda. Geliştirici ekip en güzel şekilde yeni seriye yenilikler eklemiştir. Oyun içerisinde yeni medeniyetlerde yer alacak. Yeni eklenen bu medeniyetler oyunun tüm havasını değiştirmeyi başarmıştır. Oyuna son derece yenilik havasını eklemiştir.

Definitive Edition oyunun içerisinde yer alan yeni yenilikler şu şekildedir;

  • İsveç ve İnka medeniyetleri eklenmiştir.
  • Gerçek tarihi olaylar.
  • Kızıldereli medeniyeti geliştirilmiştir.
  • Günümüz teknolojisi oyunda yer alacaktır.

Oyunun yayınlanma günü yaklaştıkça dışarıya sızan yenilik bildirileri de artmaktadır. Oyun içerisinde onlarca yenilik yer almaktadır. Yeni seri, oyun içerisinde bulunan tüm medeniyetleri gözden geçirmiş durumdadır. Kızıldereli medeniyeti üzerinde yenilikler yapılmıştır. Ayrıca oyun içerisine İsveç ve İnka medeniyetleri de eklenmiştir.

Age of Empires 3: Definitive Edition Çıkıyor

Age of Empires 3: Definitive Edition

Genel Yenilikler

Yeni seri olan Age of Empires 3: Definitive Edition son derece muazzam yenilikler ile bekleyenlerin karşısına çıkacak gibi duruyor. Oyun birçok yenilik ile son derece muazzam bir hale getirilmiş. Her geçen gün bekleyen kişi sayısının artması ile geliştirici firmada sürekli olarak açıklamalar yapmaya başlamıştır. Geliştirici firma tarafından genel yenilikler hakkında yapılan açıklama şu şekildedir:

Definitive Edition bekleyenleri her geçen gün artıyor. Sürekli olarak bizlerden açıklama bekleniliyor. Oyun içerisinde kaliteli yenilikler yaptık. Bekleyen herkes, beklediğine pişman olmayacak. Görüntü kalitesi, ses kalitesi, medeniyetler, oyunun akışı ve hikayesi olmak üzere onlarca yenilik yaptık. Yenilikler ile karşınıza çıkacak olan Definitive Edition eski sürümlerinden daha kaliteli olacak.

Gerekli açıklamayı yapan geliştirici ekip, her açıklamasında aşırı derece iddialı duruyor. Oyuna gelen genel yenilikleri ise şöyle incelemek mümkün gibi gözüküyor:

Definitive Edition sürümü ile birlikte oyundaki sesler ve ses kalitesi aşırı derecede geliştirilmiş. Aynı zamanda görüntü kalitesi 4K Ultra HD olarak geliştirilmiş. Artık Age of Empires yüksek kalitede oynanacaktır. Ayrıca oyun içerisine iki adet yeni medeniyet eklenmiştir.

Oyunun geliştirici ekibi medeniyetlerin üzerine de çok fazla düşmüş durumda. Tüm medeniyetler aşırı derecede geliştirilmiş durumdadır. Tarihte yer almış olan bütün savaşların simülasyonu şeklinde oyun tasarlanmıştır. Oyun içerisine yeni modlar da eklenmiş durumdadır.

Çıkış Tarihi

Geliştirici ekip tarafından yapılmış olan açıklamalara göre, oyunun 15 Ekim 2020 tarihi itibarıyla piyasaya sürüleceği sürekli olarak ifade ediliyor. Bu oyuna sahip olup oynamak isteyen oyuncularsa şimdiden ön siparişlerini verebiliyorlar.

Üstelik uzun yıllar sonra tekrardan aramıza dönüp bizimle beraber olacak olan Age of Empires oyununa sahip olmak isterseniz, yüksek bir miktar ödeme yapmanız da asla gerekmeyecek. Oyunu Steam üzerinden satın almak isteyen oyuncular, sadece 32 TL ödeme yapıp oyunu alacaklardır.

Age of Empires 3: Definitive Edition oyununun sistem gereksinimlerine göz gezdirdiğimizde, oyuncuların çok fazla üzülmeyeceğini söylemek mümkün gibi görünüyor. Önerilmekte olan sistem gereksinimleri arasında 3. nesil Intel Core i5 veya AMD FX-8350 işlemci bulunuyor. Ayrıca sistem gereksinimleri içerisinde Nvidia GeForce GTX 980 ya da AMD Radeon R9 Fury ekran kartın isteniyor. Bunlara ek olarak ise 16 GB RAM gereksinim olarak ön görülüyor. Bu oyunun bilgisayar içerisinde kaplayacağı toplam alanın büyüklüğü ise 42 GB civarında.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*